Реформа шкільного харчування з Оленою Зеленською в період COVID-карантину: щось пішло не так (Фото)

Реформа шкільного харчування з Оленою Зеленською в період COVID-карантину: щось пішло не так (Фото)
последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

На час карантину Міносвіти з метою зменшення поширення COVID-19 заборонило харчування за типом "шведського столу", самообслуговування, питні фонтанчики та запропонувало альтернативу — фасовані ланч-бокси з бургерами. Однак мами українських школярів у соцмережах показали реальну їжу з їдалень.

Об этом сообщает Слон РУ

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з COVID-19 в Україні в усіх школах на час карантину змінили меню і ввели безпечне харчування відповідно до протиепідемічних заходів. Виконуючий обов’язки міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що організація харчування в дошкільних та шкільних установах вимагає рішучих змін.

"Якість їжі, здоров’я і безпека учнів залежать від ефективної взаємодії влади, самих учнів, постачальників продуктів харчування, директорів шкіл, сфери освіти та охорони здоров’я, а також територіальних органів Держпродспоживслужби", — підкреслив Шкарлет і пояснив, за якими правилами працюватимуть шкільні їдальні:

  • кухарі повинні проходити температурний скринінг перед приходом на роботу;
  • учні повинні харчуватися за графіком;
  • відстань між столами повинна складати не менше 1,5 м;
  • за столом має перебувати не більше 4 осіб.

Школярі показали, як насправді виглядають "альтернативні бокси"

Після введених правил учні почали фотографувати і знімати на відео шкільні ланч-бокси з сніданками, показуючи, як їх годують насправді під час карантину — третина почорнілого банана, два шматочки сиру, швидше за все, несвіжого, і напій у склянці, який учні назвали "гібридом чаю". Батьки почали "закидати" тематичні форуми фото і коментарями: "Дитині дали суху булку з маслом і гниле яблуко", "Департамент освіти і науки показав апетитні ланч-бокси, які, очевидно, просто не дійшли до звичайних школярів". Згодом у справу втрутилася Держпродспоживслужба з проханням до батьків фіксувати порушення, надсилати офіційні скарги, звернення та вимоги провести перевірки у шкільних їдальнях.Побачене в соцмережах шокувало кухарів шкіл. Вирішивши довести зворотне, вони виступили з ініціативою запустити флешмоб "Стоп фейк". Тепер співробітники будуть публікувати фото сніданків щодня на своїх сторінках у Facebook або в месенджерах для батьків. Наприклад, так сфотографували сніданок у школі №42 Дніпровського району Києва і підписали: "Співробітники докладають всіх зусиль, щоб харчування відповідало вимогам карантину". На фото дійсно видно бокс, в якому свіжий бургер з запеченою картоплею. Учнів НВК 141 "ОРТ" також годують смачними бургерами з печеною картоплею, яблуком і компотом. У школах Голосіївського району столиці кухарі порадували учнів оладками з йогуртом.Заступник голови КМДА Валентин Мондріївський стверджує, що такий проєкт дозволить контролювати процес харчування і допоможе виявити порушників: "Нові правила карантину можуть дозволити підприємствам-постачальникам наживатися на дітях, підсовуючи неякісні продукти. У той же час ініціатива кухарів збільшує спроби спекулювати на темі харчування, оскільки викладені фото сніданків можуть виявитися неправдивими. Компанії, які годують наших з вами дітей, повинні зрозуміти — вони під нашим чуйним і невпинним контролем. Понад 428 українських шкіл уже приєдналися до "Стоп фейк". Будь-який невірний крок побачить кожен з батьків".

Заступниця міністра освіти Любомира Мандзій на своїй сторінці у Facebook спробувала заспокоїти обурених батьків: "Харчові бокси — тимчасова вимога. Зрозуміло, фасовані сніданки не замінять повноцінний раціон, але "гаряче" з’явиться в школах тільки після закінчення карантинних заходів. COVID-19 вніс свої корективи, і ми змушені дотримуватися обмежень і правил". Мандзій додала, що реформування системи харчування — процес, який займає не один день і вимагає модернізації шкільних їдалень, оновленого меню. За її словами, в 2020 році МОН спільно з Оленою Зеленською розгорнули реформу шкільного харчування. Реалізація її відбудеться в рамках "Національної стратегії розвитку безпечного і здорового освітнього середовища в Новій Української Школі".


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/reforma-shkilnogo-kharchuvannya-z-olenoyu-zelenskoyu-v-period-covid-karantinu-schos”

Автор:
Предыдущий материал

Песков оценил вероятность «украинского сценария» с кредитом Белоруссии

Следующий материал

Почему Крайний Север становится бескрайним по финансам

Коментарии (0)