Неприйнятна модель ціноутворення. "Центренерго" виступило проти формули "Роттердам плюс"

"Центренерго": Коефіцієнт має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української ТЕС, а не включати в себе віртуальний фрахт із Нідерландів

Формула "Роттердам плюс" – категорично неприйнятна модель ціноутворення з погляду державних інтересів і економіки, про це заявила пресслужба Державної енергогенерувальної компанії "Центренерго".

Об этом сообщает Редакция

10 липня почав діяти контракт між "Центренерго" і ДТЕК на постачання вугілля за фіксованою ціною 1660 грн/т. Відвантаження із шахти "Добропілля" вже почалося.

"Однак ключові питання залишаються відкритими. І "Центренерго" збирається відстоювати свої позиції у їх вирішенні. Насамперед так звана формула "Роттердам плюс" – це категорично неприйнятна модель ціноутворення з точки зору державних інтересів та економіки. Визнаючи можливість прирівнювання ціни українського вугілля до імпортного біржового паритету, ПАТ "Центренерго" водночас наполягає: коефіцієнт "плюс" має враховувати реальні транспортні витрати від української шахти до української ТЕС, а не включати в себе віртуальний фрахт із Нідерландів", – зазначено в повідомленні.

Цю позицію, за інформацією пресслужби компанії, озвучив керівник ПАТ "Центренерго" Олександр Корчинський.

"До розгляду умов контракту із ДТЕК в очільників відомства та підприємства вже була розмова у міністерському кабінеті про ціноутворення на вугільному ринку України. Тоді Олександр Корчинський, враховуючи ціну вугілля із державних шахт по 1950 грн/т, запропонував звернути увагу на міжнародний паритет. Але пропозицію підтримано не було. Однак за тиждень на пропозицію ДТЕК працювати за формулою "Роттердам плюс" і питання Олександра Корчинського, чи вважає пані міністр [енергетики Ольги Буславець] таку пропозицію коректною, Ольга Буславець відповіла, що це комерційні стосунки двох суб’єктів господарювання", – зазначено в заяві.

У "Центренерго" також наголосили, що у компанії немає оборотних коштів.

"Причини відсутності обігових коштів у "Центренерго" абсолютно об’єктивні. Адже середньозважена ринкова ціна електроенергії за поточний місяць становила близько 1,17 грн/кВт, тоді як його собівартість на вугіллі близько 1,60 грн, а в комбінованому режимі – майже 1,40 грн", – пояснили в пресслужбі.

За інформацією "Центренерго", Міністерство енергетики України обіцяло сприяння в отриманні кредитів у державних банках, але зрушень у цьому питанні немає. В.о. генерального директора компанії Олександр Корчинський звернувся до в.о. міністра енергетики Ольги Богуславець із проханням про повторну нараду для з’ясування позицій зацікавлених сторін.

10 липня за дорученням Офісу президента України і за посередництва Міністерства енергетики державна компанія "Центренерго" уклала контракт на купівлю українського вугілля за ціною імпортного паритету, розрахованою за формулою "Роттердам плюс".

Формула "Роттердам плюс" діяла для розрахунку вартості вугілля для встановлення прогнозу вартості електроенергії лише для промислових споживачів у період 2016–2019 років. Вона передбачала урахування вартості доправлення вугілля від хабів Амстердам – Роттердам – Антверпен для всього вугілля. Формулу скасували 1 липня 2019 року з введенням ринку електроенергії. Після цього ціна вугілля та електроенергії для промисловців зросла.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-neprijnjatna-model-tsinoutvorennja-tsentrenergo-vistupilo-proti-formuli-rotterdam-pljus-1509944.html”

Автор:
Предыдущий материал

В Харькове женщина нашла на улице тело, завернутое в ковер: в полиции рассказали, кто выкинул погибшего

Следующий материал

Вице-мэра Черкасс "заказал" депутат черкасского горсовета

Коментарии (0)