Герус намагається обнулити меморандум із "зеленими" через підняття тарифів "Укренерго" – Кучеренко

Кучеренко вважає, що обнулення меморандуму призведе до зростання боргів перед "зеленими", які зараз уже становлять 14 млрд грн

Голова енергетичного комітету ВР, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус домагається обнулення меморандуму з виробниками "зеленої" енергії через збільшення тарифів "Укренерго" на передавання електроенергії та диспетчеризацію. Про це написав на своїй сторінці у Facebook нардеп від "Батьківщини" Олексій Кучеренко.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Він повідомив, що НКРЕКП 24 червня планує ухвалити рішення про збільшення з 1 серпня тарифів "Укренерго" на передавання електроенергії у 3,8 раза та на диспетчеризацію в чотири рази, що, на його думку, спрямовано на обнулення підписаного представниками "зеленої" генерації й урядом меморандуму про взаєморозуміння, який передбачає зниження "зелених" тарифів і відновлення платежів виробникам електроенергії з поновних джерел.

"Здавалося б, до чого тут пан Герус? Є всі підстави вважати, що це лежить у сумновідомій парадигмі "п...здячити зелених". Два тижні тому інвестори у ВДЕ нарешті підписали меморандум порозуміння з урядом, погодившись на зниження "зелених" тарифів. Минулого тижня в Раду поданий законопроєкт, що має імплементувати норми меморандуму в законодавство. Просто взяти та заблокувати прийняття законопроєкту – не comme il faut, люди не зрозуміють, що Герус має проти зниження "зелених" тарифів. Тому головний "симпатик" ВДЕ придумав "хитру багатоходівочку": крок перший – втлумачити всім, що виконання меморандуму потребує захмарного підвищення тарифів "Укренерго"; крок другий – прийняти рішення НКРЕКП про збільшення тарифів "Укренерго"; крок третій – за допомогою дружніх організацій (наприклад, ЗЗФ або НЗФ (Запорізький і Нікопольський заводи феросплавів. – "ГОРДОН"), що мають у цьому великий досвід) заблокувати в суді підвищення тарифів "Укренерго", – пояснив Кучеренко.

За його словами, обнулення меморандуму призведе до зростання боргів перед "зеленими", які зараз уже становлять 14 млрд грн, держава не зможе заощадити завдяки зниженню "зелених" тарифів 9 млрд грн тільки цього року та 60 млрд грн до 2030 року, а розвиток "зеленої" енергетики зупиниться, зате зросте енергозалежність України від Росії через відновлення імпорту електроенергії.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1954132574722301&id=100003767320921

10 червня Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики підписали із представниками інвесторів у "зелену" енергетику меморандум, який має розв’язати проблеми сектору і допомогти вивести енергетичну галузь із кризи. Документ є базою для підготовки законопроєкту і передбачає зниження "зелених" тарифів, посилення відповідальності за неправильні прогнози щодо "зеленої" електроенергії, а також установлює графік погашення боргів за таку електроенергію.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дасть змогу Україні заощадити приблизно €2 млрд до 2030 року.

Енергетична галузь України переживає кризу: усі державні компанії на ринку електроенергії накопичили багатомільярдні борги протягом останніх дев’яти місяців роботи.

Зокрема, борги державного "Гарантованого покупця" перед інвесторами в "зелену" енергетику, за словами т.в.о. міністра енергетики Ольги Буславець, сягнули 14 млрд₴

3 червня ЗМІ опублікували переписку депутатів фракції "Слуга народу" Андрія Жупаніна та Андрія Геруса, які з використанням ненормативної лексики обговорювали тиск на "зелених" інвесторів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/-gerus-namagajetsja-obnuliti-memorandum-z-zelenimi-z-za-pidnjattja-tarifiv-ukrenergo-kucherenko-1505871.html”

Автор:
Предыдущий материал

Зеленский пригрозил "засранцам" в чате дальнобойщиков: реакция соцсетей

Следующий материал

Мужчина обстрелял компанию отдыхающих на берегу моря в Одессе (фото)

Коментарии (0)