Обсяг імпорту електроенергії зі Словаччини з початку лютого вже перевищив постачання за весь січень

електроенергія

Обсяг імпорту електроенергії зі Словаччини на вівторок, 7 лютого, на 0,84% нижче порівняно з даними на понеділок – він становитиме 9865 МВт-год замість 9949 Мвт-год.

Об этом сообщает Тема РУ

Про це свідчать дані на сайті мережі системних операторів континентальної Європи ENTSO-E, передає Інтерфакс-Україна.

Разом із тим обсяг імпорту зі Словаччини за шість днів лютого вже перевищив обсяг, що надійшов за весь січень – 63,74 тис. МВт-год проти 59,57 МВт-год (плюс 7%).

Згідно з інформацією на сайті, імпорт у вівторок має йти усі години доби на потужності 388-433 МВт.

При цьому трейдери на вівторок знову, як і вперше на понеділок, забронювали всю запропоновану НЕК "Укренерго" на аукціон із розподілу доступу до перетину потужність для імпорту електроенергії зі Словаччини, що становить 400-600 МВт та дозволяє постачати 11780 МВт-год.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 3 січня затвердив Положення про особливості імпорту електричної енергії, яке передбачає, що приватні підприємства зможуть уникати примусових відключень у випадку, якщо для них імпортуватимуть відповідні обсяги електроенергії.

Раніше Міненерго повідомляло, що наразі узгоджені комерційні перетікання між країнами ЄС та Україною (спільно з Молдовою) становлять 0,7 ГВт вночі та 0,6 ГВт вдень. Цих обсягів недостатньо для повного покриття дефіциту потужностей у вечірній піковий годинник, проте залучення імпорту значно знизить обсяг небалансу.

Источник: Компромат Групп