Обрали запобіжний захід ще одному фігуранту гніванської земельної афери


  • Марія ЛЄХОВА
  • 1
Обрали запобіжний захід ще одному фігуранту гніванської земельної афери
  • Під варту 12 лютого взяли першого фігуранта даної справи. Наступного дня, 13 лютого, суд обрав запобіжний захід і підозрюваному в пособництві.

Сприяв в одержанні службовцем 100 тисяч доларів неправомірної вигоди

Підозрюваному у пособництві доведеться побути до 6 квітня під домашнім арештом. Про це у фейсбук пише Вінницький апеляційний суд.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

«При цьому він має носити електронний браслет та виконувати певні процесуальні обов’язки, — зазначають у повідомленні. — Чоловіка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених частиною п’ятою статті 27 та частиною четвертою статті 368 Кримінального кодексу України. Він нібито замішаний у корупційних махінаціях із землею в одному з міст Вінниччини».

Суть справи

«Депутат однієї з міських рад Вінницької області, заручившись підтримкою міського голови та трьох пособників, двоє з яких є так званими, «кримінальними авторитетами», обіцяв підприємцю забезпечити голосування депутатами міської ради та ним особисто рішення щодо надання у користування 10 гектарів землі для здійснення підприємницької діяльності, — кажуть у прокуратурі Вінницької області. — Крім того, вказані особи гарантували безумовне підписання міським головою прийнятого рішення та відповідного договору за неправомірну вигоду у сумі 100 тисяч доларів США».

Про дану ситуацію розповів і міський голова Гнівані Володимир Кулешов:

Запобіжний захід з заставою

Прес-служба Вінницького апеляційного суду розповіла, що одного із фігурантів справи взяли під варту. Йому двічі визначали розмір застави. Остаточна сума 5 мільйонів гривень. Тоді, 12 лютого, інших двох підозрюваних залишили без запобіжних заходів.

«Апеляційний суд мав розглянути й матеріали про зміну чи обрання запобіжних заходів стосовно ще двох фігурантів цієї справи, однак засідання не відбулися, — додають у повідомленні. — Одному – в судовій залі стало недобре. Його забрала «швидка». Другий — перебуває на стаціонарному лікуванні».

Про подальші рішення обіцяють повідомити згодом.

Тим часом, адвокат підозрюваного Денис Безрученко прокоментував пост Апеляційного суду, де розповів про засідання 12 лютого.

«Змагального процесу я так сьогодні в не побачив, — пише Безрученко. — Вважаю, що рішення апеляційного суду, по цій справі є несправедливими та незаконними. Суб’єктивно відчувається прокурорське лоббі».

Кого підозрюють у даній справі?

Журналістка Вікторія Микитюк назвала імена затриманих.

«Вже відомо, що звати депутата Борис Швець і він представник "Самопомочі". За даними прокурора, від органів досудового розслідування переховується. У понеділок двоє підозрюваних, так звані кримінальні авторитети, отримали тримання під вартою з правом внесення застави 630 тисяч гривень, — написала вона у фейсбук. — Але сторона обвинувачення подала апеляцію і Вінницький апеляційний суд збільшив заставу першому фігуранту — Костянтину Комарову. Аби вийти із СІЗО, має сплатити 5 мільйонів! Що буде з іншими — чекаємо рішення».


Джерело статті: “https://vn.20minut.ua/Kryminal/obrali-zapobizhniy-zahid-sche-odnomu-figurantu-gnivanskoyi-zemelnoyi-a-11034409.html”