Миколаївські корабели представили проект МРК "Богомол" для морського базування протикорабельних Р-360 "Нептун"

Наразі до проекту "Богомол" приєдналися близько десятка вітчизняних підприємств. Це дає надію, що конструкційні проблеми дуже скоро будуть усунені і проект перейде в стадію будівництва

Військові корабели презентували проект малого катера "Богомол"
Як повідомляє Defense Express, катер, розроблений ДП "Дослідно-проектний центр кораблебудування". 145-тонне судно з довжиной по ватерлініі 33 м призначене для пошуку і ураження надводних кораблів, катерів та інших плавзасобів, що використовуються для військових перевезень противника; ведення тактичної розвідки, несення бойового і спеціального чергування, зазначають .

Серед можливостей "Богомолу" — швидкість не менше 50 вузлів, тобто понад 90 км/год. І все це на малопомітний для радарів платформі.

Об этом сообщает РуссианГейт

Потенційними районами бойової діяльності є відкриті акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, судноплавні річки і внутрішні водойми України в період діючої навігації (без льодоставу) в приморських районах.

Основним ударним озброєнням катера буде комплекс РК-360 в складі двох ракет типу Р-360 "Нептун" та системи передстартової підготовки і пуску ракет. Для виявлення цілей, в тому числі і заобрійних (до 300 км, на дистанції досягнення ракетами "Нептун"), на катері планується розмістити пасивний радіотехнічний комплекс "Монолог" (морський аналог "Кольчуги"). Для виявлення повітряних і надводних цілей катер обладнають спеціалізованою малогабаритною 3-координатною РЛС "Дельта-3D" (з цифровою антенною решіткою). Для самооборони від надводних цілей і як засіб ППО на катері можливе розміщення однієї 30-мм артустановки типу АК-306 або 40-мм італійської артустановки Light Forty. Управління вогнем артустановок буде здійснюватися оптико-електронною системою "СПИН". Також на катері передбачено розміщення датчиків виявлення лазерного випромінювання супротивника і пускових пристроїв українського виробництва для постановки димових і аерозольних перешкод. Для боротьби з повітряними цілями в ближній зоні на катері будуть розміщені ПЗРК. А для протидії асиметричним загрозам передбачається установка кулеметів.

Джерело статті: “https://patrioty.org.ua/politic/mykolaivski-korabely-predstavyly-proekt-mrk-bohomol-dlia-morskoho-bazuvannia-protykorabelnykh-r-360-neptun-354298.html”