Конституційний суд - судді фігурують у зупинених провадженнях НАБУ

У кримінальних провадженнях Національного антикорупційного бюро (НАБУ), які довелося зупинити через рішення Конституційного суду, фігурують і судді КСУ. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник в ефірі «Радіо Свобода».

Об этом сообщает Русский слон

Ситник підкреслює, що це не перше рішення, направлене проти антикорупційного інфраструктури, але перше, коли судді діяли у стані реальному конфлікту інтересів.

«Фактично частина цих справ [які розслідувало НАБУ] стосується суддів КСУ. Судді, які ухвалили рішення щодо себе, фактично скасували відповідальність за ту статтю, за якою вони потенційно могли бути притягнуті до кримінальної відповідальності», – підкреслив директор НАБУ.

При цьому, Ситник не назвав конкретних прізвищ суддів КСУ, які фігурують у провадженнях НАБУ, але зазначив, що стосовно тих Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело «повну перевірку».

«Я можу сказати так: НАЗК проводило повну перевірку щодо суддів Конституційного суду. І в нас уже був один висновок щодо наявності в діях одного судді КСУ складу злочину, передбаченого статтею 366-1 [декларування недостовірної інформації], і за цим висновком НАБУ зареєструвало кримінальне провадження», – сказав Ситник.

Раніше у НАБУ заявляли, що через рішення КСУ доведеться закрити 110 справ проти посадовців, які вказали неправдиві дані в деклараціях.

Крім того, у НАЗК повідомлють, що стосовно двох з 47 нардепів, за поданням яких КСУ розглядав «справу про незаконне збагачення», — Іллі Киви і Тараса Козака — проводили повну перевірку декларацій.

  • 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Суд розглядав справу за поданням 47 депутатів, більшість яких — з «Опозиційної платформи — За життя».
  • 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього на виконання розпорядження уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій — реєстр не працював з вечора 28 жовтня.
  • Президент Зеленський подав до Ради законопроєкт, який передбачає звільнення усіх суддів Конституційного суду та початок відбору нового складу КСУ. Також він пропонує нардепам визнати рішення Конституційного суду про неконституційність певних положень антикорупційного закону нікчемним.
  • 30 жовтня під стінами Конституційного суду відбулася акція протесту. Понад тисячу людей прийшли з плакатами висловити незгоду із рішенням суддів про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування та вимагали відставки суддів.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/53801-sitnik-suddi-ksu-figuruyut-u-zupinenih-kriminalnih-provadzhennyah-nabu”