У США є величезні резерви для тиску на Росію – економіст Гурієв

Гурієв нагадав, що у США є законопроєкти, які можуть вивести санкції проти РФ на новий рівень

Американська влада має величезні резерви для тиску на Росію. Про це в інтерв’ю "Радио Свобода" заявив російський економіст, професор Паризького інституту політичних досліджень Sciences Po Сергій Гурієв.

Об этом сообщает THE Люди

На його думку, перед виборами у Білого дому є причини менше говорити про російські проблеми, але це не означає, що санкцій у зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального не буде запроваджено. Гурієв не відкидає, що це станеться до виборів.

Економіст нагадав, що вже ухвалено цілу низку законів, актів Конгресу, які дозволяють розширювати санкції. Крім того, є законопроєкти, які можуть вивести санкції на новий рівень, зазначає він.

20 серпня літак, яким Навальний летів із Томська в Москву, екстрено сів в Омську через погіршення стану політика. Навальний перебував у токсикореанімації омської лікарні швидкої медичної допомоги без тями. 22 серпня його на спеціально обладнаному літаку доправили до берлінської клініки "Шаріте".

2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального вияивили сліди речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, який узяли в політика, досліджувала лабораторія збройних сил Німеччини. Факт отруєння Навального речовиною з групи "Новачок" підтвердили лабораторії у Франції і Швеції.

В Організації із заборони хімічної зброї 6 жовтня повідомили, що в організмі Навального виявили біомаркери інгібітору холінестерази. Ідеться про маловідому нервово-паралітичну речовину, не внесену в офіційний список ОЗХЗ.

Навальний був у комі 18 днів. Лікарі "Шаріте" повідомили 7 вересня про його виведення з медичної коми і від’єднання від апарата штучної вентиляції легенів. 14 вересня німецькі лікарі поінформували, що політик почувається краще і вже стає на ноги. 22 вересня Навального виписали з клініки, він проходить реабілітацію.

У міністерстві закордонних справ РФ сказали, що заяви про отруєння Навального не підкріплені фактами. Глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін стверджує, що на момент вильоту до Німеччини слідів отрути в організмі політика не було.

Як писала Le Monde, Путін 14 вересня під час телефонної розмови із президентом Франції Еммануелем Макроном припустив, що Навальний "із невстановленої причини" міг сам прийняти отруту з групи "Новачок".

15 жовтня Європейський союз ввів санкції проти шести російських чиновників через отруєння Навального. До санкцій приєдналася Великобританія.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/u-ssha-je-velichezni-rezervi-dlja-tisku-na-rosiju-ekonomist-gurijev-1523475.html”