США схвалили продаж Україні 16 військових патрульних катерів – Кулеба

В оборонному бюджеті США на фінансовий 2020 рік передбачено $300 млн допомоги Збройним силам України

США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання. Про це 18 липня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Twitter.

Об этом сообщает Преступная Россия

"США схвалили продаж Україні до 16 патрульних катерів Mark VI та супутнього обладнання. Це підвищить здібності ВМС України, допоможе протистояти наявним і потенційним загрозам у Чорному та Азовському морях. Я вдячний американським партнерам, які надалі міцно підтримують Україну",– заявив глава МЗС.


США схвалили продажів Україні до 16 патрульних катерів Mark VI і супутнього обладнання. Це підвищить спроможності @UA_NAVY, допоможе протистояти наявним і потенційним загрозам у Чорному і Азовському морях. Я вдячний американським партнерам, які надалі міцно підтримують Україну! 1/3

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 18, 2020

За його словами, шість катерів уже готують для України у межах допомоги з безпеки від США за відповідними програмами, а решту Україна зможе придбати у США коштом оборонного бюджету.


Mark VI — це сучасні, швидкі та маневрені кораблі, призначені для патрулювання прибережних морських територій. Шість катерів вже готуються для України в рамках безпекової допомоги США за відповідними програмами. Решту Україна зможе придбати у США за кошти оборонного бюджету. 2/3

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) July 18, 2020

Як повідомляє пресслужба посольства України у США на своїй сторінці у Facebook, США погодили передання Україні до 16 патрульних катерів Марк VI, а також необхідного супутнього обладнання до них на загальну суму $600 млн.

"Частина цього пакета буде надана Україні в якості безпекової допомоги США за відповідними американськими програмами. Інша частина може бути закуплена урядом України у Сполучених Штатів в рамках програми "Міжнародні військові продажі" (FMS)", – заявили в посольстві.


https://www.facebook.com/ukr.embassy.usa/posts/3179812965395247

6 березня членів Конгресу США поінформували про плани Пентагону передати Україні новий транш військової допомоги. Повідомляли, що новий пакет допомоги містить, зокрема, протиартилерійські радари і патрульні катери Mark VI на загальну суму $125 млн.

В оборонному бюджеті США на фінансовий 2020 рік передбачено $300 млн допомоги Збройним силам України. Ідеться про виділення грошей на "летальні засоби оборони, а також крилаті ракети берегової оборони".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ssha-shvalili-prodazh-ukrajini-16-vijskovih-patrulnih-kateriv-kuleba-1509919.html”